Články - 30.01.2020 17:55

Legenda AS Rím sa inkognito pripojila k fanúšikom v derby zápase

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram/Youtube

Už ste niekedy išli podporiť svoj obľúbený klub priamo na štadión? Zrejme áno, no pravdepodobne nie tak ako to urobil dnes už bývalý futbalista Daniele De Rossi. Niekdajší kapitán rímskeho AS si chcel v pokoji užiť zápas 21. kola talianskej Serie A, v ktorom nastúpil jeho bývalý klub v derby proti mestskému rivalovi Laziu. Zvolil však netradičný spôsob ako sa na tribúnu dostať.

Vo futbalovom svete už býva zvykom, že hráči, ktorí sú spojení s daným klubom navštevujú jeho zápasy. Väčšinou ich však môžeme vidieť vo VIP priestoroch spoločne s ďalšími slávnymi osobnosťami či predstaviteľmi samotného klubu. De Rossi však podstúpil úpravu zovňajška predtým ako zápas navštívil. Chcel totiž naplno podporovať AS Rím priamo v kotli jeho fanúšikov. Napokon sa podľa dostupných záberov akcia podarila. Ktovie či počas celého stretnutia nikto bývalého futbalistu nespoznal.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

De Rossi put on a wicked disguise so he could sneak in with the Roma fans for their derby match against Lazio ? ?‍♀️ @sarahfelberbaum

Príspevok, ktorý zdieľa 433 (@433),

Rimanom ale v derby zápase pomohol iba čiastočne. AS síce išiel do vedenia v 26. minúte gólom zakončovateľa Edina Džeka, no už o osem minút gólovo odpovedal stopér Lazia Francesco Acerbi. Stav 1:1 zostal v platnosti až do samého záveru stretnutia a tak si odvekí rivali body spravodlivo podelili. AS Rím sa aktuálne nachádza na štvrtom mieste v tabuľke so sedembodovou stratou práve na svojho mestského konkurenta. Lazio však má k dispozícii zápas k dobru proti Hellasu Verona.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora