Články - 04.02.2020 12:41

Za AC Miláno opäť nastúpil Maldini

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Napriek tomu, že AC Miláno stále prežíva ošiaľ okolo príchodu Zlatana Ibrahimoviča, všíma si aj ostatných hráčov. Vo víkendovom zápase 22. kola Serie A totiž v samom závere stretnutia naskočil na hraciu plochu Daniel Maldini, syn legendárneho obrancu Paola. V milánskom klube ide už o tretiu generáciu Maldiniovcov, keďže v klube v minulosti pôsobil aj Danielov starý otec Cesare.

Zatiaľčo predchodcovia mladého Daniela boli špičkoví obrancovia, 18-ročný futbalista hráva na pozícii útočníka. Doposiaľ pôsobil najmä v mládežníckych tímoch milánskeho AC, no zahral si už aj za reprezentačné výbery Talianska do osemnásť, resp. devätnásť rokov. V drese "Rossoneri" sa v najvyššej talianskej súťaži objavilo meno Maldini po viac ako desiatich rokoch. Danielov otec Paolo totiž ukončil profesionálnu kariéru v lete 2009.

Klan Maldiniovcov reprezentuje tiež Danielov starší brat Christian. Ten taktiež v minulosti pôsobil v mládežníckom tíme AC Milána, no na seniorskej úrovni pôsobil v nižších súťažiach. Momentálne ho nájdeme na súpiske tímu Pro Sesto, ktorý pôsobí vo štvrtej najvyššej súťaži. Narozdiel od mladšieho brata však pokračuje v šľapajách otca a starého otca, keďže hráva na poste obrancu.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora