Články - 07.02.2020 10:22

V klube pôsobí takmer šesť rokov, no na konte má viac červených kariet ako štartov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Taliansky veľkoklub Inter Miláno sa môže popýšiť množstvom talentovaných a úspešných hráčov. V kádri však má aj futbalistu, ktorý má na svojom konte viac červených kariet ako štartov za A-tím. Ide o brankára Tommasa Berniho, náhradného gólmana Milánčanov. Ten totiž počas svojho takmer šesťročného pôsobenia v klube nenastúpil na žiaden zápas, no na konte má červenú kartu zo zápasu proti Cagliari.

Niečo, čo bolo v minulosti nevídané, je dnes možné. Karty už môžu dostávať nielen hráči, ale aj realizačný tím či ktokoľvek na lavičke náhradníkov. Čosi také sa prihodilo 36-ročnému brankárovi, ktorý bol v závere stretnutia 21. kola Serie A vylúčený ako náhradník. Červenú kartu dostal po vyhrotenom konci stretnutia, kedy putoval pod sprchy aj jeho spoluhráč Lautaro Martínez. Pre Berniho však takýto trest znamená výnimočnú štatistiku.

Do Interu prišiel v júli 2014 z konkurenčného FC Turín, no počas svojho pôsobenia v Miláne sa ani raz nepostavil medzi tri žrde seniorského mužstva. V tejto chvíli teda má na konte nula štartov a jednu červenú kartu, vďaka čomu jeho čísla vyvolali vo svete pozornosť. Ktovie či sa milánsky klub po tejto skutočnosti rozhodne svojho náhradného brankára postaviť do zápasu. Aspoň by si tým vyrovnal doposiaľ jedinečnú štatistiku.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora