Články - 09.02.2020 12:01

Taliani do boja proti rasizmu vytasia najmodernejšiu techniku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Talianske ministerstvo športu nadviazalo úzku spoluprácu s Talianskou futbalovou federáciou a cieľom je boj proti rasistom na tribúnach. Pomáhať pritom bude najmodernejšia technika, zahŕňajúca kamery či zvukové radary. Tie budú schopné výsledky vyhodnotiť prakticky okamžite. Vinník ani nestihne opustiť štadión a už bude čeliť nespochybniteľnému dôkazovému materiálu.

Novinka bude zavedená celoplošne, na všetkých štadiónoch Serie A. "Niektorí fanúšikovia majú pocit, že štadión je miestom, kde je dovolené všetko. To nás viedlo k zavedeniu potrebných opatrení," uvádza vo svojom oficiálnom stanovisku vedenie talianskeho futbalu. Úlohou strojov bude čo najpresnejšie zamerať rasistu na tribúne a identifikovať, od ktorého z desiatok tisíc návštevníkov nemiestne prejavy šli. Uplatňovať sa tak nebude kolektívna vina, ale trest dostane konkrétny jedinec. Práve tento fakt by mohol motivovať kluby, aby k novinke pristúpili.

Zavedenie kamier a radarov bude podľa médií rýchlou záležitosťou a hovorí sa už o konci februára respektíve začiatku marca. To bude mať ešte stále najvyššia súťaž pred sebou osem kôl. Kompetentní nepochybujú o úspechu a pokiaľ sa tak stane, oslovia so záujmom o spoluprácu UEFA. Pokiaľ nie vo všetkých dejiskách blížiaceho sa európskeho šampionátu, minimálne na Olympijskom štadióne v Ríme by mohla fungovať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora