Články - 09.02.2020 13:22

Ronaldo s ďalším rekordom v Juventuse

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Portugalský futbalista v službách turínskeho Juventusu Cristiano Ronaldo počas včerajšieho zápasu 23. kola Serie A prekonal ďalší rekord. Ako prvý hráč "starej dámy" totiž skóroval v desiatich po sebe idúcich ligových zápasoch. Včerajší presný zásah síce nestačil na zisk bodov proti Hellasu Verona, no napriek tomu je Juventus na prvom mieste v tabuľke.

V roku 2020 disponuje 35-ročný futbalista skvelou bilanciou. V drese turínskeho tímu nastúpil v siedmych zápasoch a strelil, v ktorých strelil jedenásť gólov. Skórovať sa mu podarilo pri každom štarte v novej dekáde a naďalej tak trvá séria ligových duelov s minimálne jedným presným zásahom. Spomínaná séria sa začala už 1. decembra minulého roka, kedy sa Ronaldo podieľal na domácej remíze so Sassuolom gólom na 2:2.

Gólovo naprázdno vyšiel v najvyššej talianskej súťaži portugalský fenomén naposledy 10. novembra minulého roka. Vtedy jeho tím porazil na domácom trávniku AC Miláno 1:0, no Ronaldo v čase gólu už na trávniku nebol. V 55. minúte ho totiž vystriedal Argentínčan Paulo Dybala, ktorý rozhodol o osude stretnutia. Ronaldo sa v tohtoročnej edícii Serie A presadil už dvadsaťkrát a je tak na druhej priečke v tabuľke strelcov za suverénnym Cirom Immobilem z Lazia Rím.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora