Články - 10.02.2020 13:44

Ibrahimovič má hlavu v smútku. Mesto má nového kráľa

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram/Youtube

Včera večer sa v Taliansku uskutočnilo tradičné milánske derby. Na slávnom San Sire sa v úlohe domáceho tímu predstavil Inter, ktorý vyzval AC. Z trojbodového zisku sa napokon tešil tím Milana Škriniara, no po prvom polčase vyzeralo všetko úplne inak.

V štyridsiatej minúte sa totiž presadil chorvátsky útočník v službách AC Ante Rebič, na ktorého v nadstavenom čase nadviazal Zlatan Ibrahimovič gólom na 2:0 z pohľadu "Rossoneri". Na Inter teda čakala neľahká úloha a to zmazať dvojgólové manko počas druhého dejstva. To sa ale podarilo veľmi rýchlo, keďže už v päťdesiatej prvej minúte znižoval Marcelo Brozovič, po ktorom o tri minúty vyrovnal Matias Vecino. Začínalo sa takmer od začiatku, no za stavu 2:2. Z hry viac mali pochopiteľne v druhom polčase hráči Interu. V sedemdesiatej minúte to potvrdil obranca Stefan de Vrij gólovou hlavičkou na 3:2 a tak si "Nerazzurri" kráčali za troma bodmi. Víťazstvo podčiarkol v nadstavenom čase hlavou Romelu Lukaku a tak Inter zvíťazil nad AC 4:2 napriek tomu, že po polčase prehrával 0:2.

To nenechalo chladným ani strelca posledného gólu. Tretí najlepší strelec súťaže so sedemnástimi presnými zásahmi Romelu Lukaku tak po zápase pridal na svoj instagramový profil špeciálny príspevok. K fotografii zo zápasu totiž pridal popis: „V meste je nový kráľ,“ čím odkazuje na správanie jeho konkurenta Zlatana Ibrahimoviča. Švéd je známy svojimi veľkohubými vyhláseniami, ktorými zásobuje celý futbalový svet. Tentokrát sa však karta obrátila a belgický zakončovateľ prilial olej do ohňa. Uvidíme či samotný Ibrahimovič bude na tento príspevok reagovať.