Články - 17.02.2020 10:33

Zbierka sa rozrastá. Počkám si aj na ich vnúčatá, hovorí Buffon

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Poznáte to. Každý futbalový fanúšik má alebo túži mať vo svojej zbierke aspoň jeden dres obľúbeného tímu. Svoje kolekcie majú aj samotní hráči, ktorí si po zápasoch dresy vymieňajú. Podobnou disponuje aj legendárny taliansky brankár Gianluigi Buffon, avšak nájdete v nej aj takmer totožné kúsky.

Najnovšie sa 42-ročný gólman pochválil úlovkom od mladého Daniela Maldiniho. Pri tejto príležitosti dodal, že v zbierke má aj dres jeho otca Paola a tiež niekoľko ďalších: „Vo svojej kolekcii mám dresy Enrica Chiesu a jeho syna Federica, Liliana Thurama a jeho syna Marcusa, Georgea Weaha a jeho syna Timothyho a teraz aj Paola Maldiniho a jeho syna Daniela. Už čakám na ich vnúčatá,“ zavtipkoval skúsený brankár.

Buffon si s Maldinim vymenil dres po prvom semifinálovom zápase domáceho pohára na milánskom San Sire. Dlhoročný taliansky reprezentant odchytal celý zápas a pričinil sa tak ku konečnej remíze 1:1. Daniel Maldini čakal na svoju príležitosť na lavičke náhradníkov, no svoj debut v A-tíme milánskeho AC už absolvoval a to začiatkom februára proti Hellasu Verona.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora