Články - 02.03.2020 09:55

Šestnásť gólov v dvoch zápasoch. To je Serie A

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Kvôli šíriacemu sa koronavírusu odohrali počas víkendu v talianskej Serii A len štyri zápasy. Divácky pútavejšie boli najmä duely hrané v nedeľu, ktoré priniesli dovedna šestnásť gólov. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by na tento počin nestačili len dve stretnutia.

Najskôr sa v rámci nedeľného programu o slovo prihlásili Lecce a Atalanta. Ako už býva zvykom, pri zápasoch klubu z Bergama sa takmer v každom kole očakáva vyšší počet nastrieľaných gólov. To dokázal účastník osemfinále Ligy Majstrov UEFA potvrdiť aj tentokrát. Po prvom polčase bol síce stav stretnutia nerozhodný 2:2, no v druhej časti hry predviedla Atalanta gólovú smršť. Piatimi presnými zásahmi skolila svojho súpera a radovala sa tak z vysokého víťazstva 7:2, pričom sedem gólov sa jej podarilo v jednom dueli streliť už po tretíkrát v sezóne.

Podvečer patril ďalším dvom účastníkom najvyššej talianskej súťaže. Cagliari na domácom trávniku vyzvalo AS Rím a opäť to bol súboj s množstvom gólových momentov. Po polčase síce na ukazovateli skóre svietil stav 1:2 pre rímskych "vlkov", avšak v druhom polčase padli ďalšie štyri góly. Tie si tímy spravodlivo podelili, keďže padli po dva na oboch stranách a tak sa napokon v tomto dueli zrodilo víťazstvo tímu z hlavného mesta 4:3. V neúplnej tabuľke sa tak AS nachádza na piatom mieste o tri body za Atalantou. Tá však má zápas k dobru.