Články - 09.03.2020 15:11

Ronaldo odohral tisíci zápas kariéry. Nastúpil proti rovnakému súperovi ako pri prvom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Portugalský futbalista v službách Juventusu Turín Cristiano Ronaldo včera odohral svoj tisíci zápas v kariére. Jeho tím nastúpil na domácej pôde proti Interu Miláno a radoval sa z víťazstva 2:0. Zaujímavosťou je, že proti rovnakému súperovi nastúpil jeden z najlepších hráčov sveta aj vo svojom premiérovom zápase ešte v drese Sportingu Lisabon.

Stalo sa tak 14. augusta 2002, kedy portugalský klub hostil milánsky Inter v rámci tretieho predkola Ligy majstrov UEFA. Duel sa skončil bezgólovou remízou a Ronaldo doň naskočil v 58. minúte ako striedajúci hráč. V tom čase 17-ročný nádejný talent rozbehol svoju kariéru. Vtedy zrejme ešte nikto netušil, že sa z neho stane jeden z najlepších hráčov histórie. Teraz má za sebou 35-ročný velikán tisíc kariérnych zápasov a to ešte stále nie je na konci.

Zmluva s turínskym veľkoklubom mu totiž vyprší až v lete 2022, čo znamená, že tu je stále priestor na prekonávanie ďalších míľnikov či rekordov. Ronaldo prestúpil do Talianska pred necelými dvoma rokmi z Realu Madrid, kde pôsobil deväť rokov. Predtým žiaril v Manchestri United, kam sa sťahoval z rodného Portugalska. Vyhliadol si ho sám Sir Alex Ferguson, ktorý z neho spravil špecifického futbalistu. Dnes je z Cristiana Ronalda už takmer legenda a na jeho výkony sa bude spomínať ešte dlhé desaťročia.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora