Články - 13.03.2020 17:24

Talianskeho šampióna možno určí skrátený play-off systém

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Taliansky futbal hlási veľké problémy s koronavírusom, viaceré kluby sú v karanténe a potvrdené už boli aj prípady nakazených hráčov, na čele s Danielem Ruganim a Paulom Dybalom. Vo viacerých hokejových ligách už je zrejmé, že sezóna skončí predčasne, kým futbal o podobných krokoch zatiaľ len špekuluje. Talianska Serie A by mohla prejsť v závere sezóny 2019/20 do skráteného režimu a Scudetto by mohlo byť odovzdané na základe vyraďovacích bojov.

Tabuľke priebežne kraľuje Juventus s jednodobovým náskokom pred Laziom Rím. Miestenky do budúcosezónnej Champions League momentálne drží aj Inter a Atalanta. Prezident futbalu na Apeninskom polostrove Gabriele Gravina preto navrhol, že táto štvorica by mohla zohrať boj o titul, kým najslabšie kvarteto mužstiev zabojuje podobným formátom o záchranu. Popri tom by mohol byť poskladaný aj pavúk, z ktorého vzídu účastníci Európskej ligy.

"Veríme, že keď sa program obnoví 3. apríla, ostane tam dostatok okien a termínov, počas ktorých by sa mohli dohrať zápasy. Myšlienka play-off a play-out skrsla na základe zachovania športových hodnôt súťaže," vysvetlil Gravina svoj nápad. Štyri talianske mužstvá sú pritom stále súčasťou tejto edície európskych súťaží. Atalanta a Juventus majú zacielené na trofej v Lige majstrov, Inter a AS Rím bojujú v európskej súťaži číslo dva.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora