Články - 27.03.2020 07:24

Ashley Young reportérom. Rozpísal sa z epicentra nákazy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Koronavírus sa v Taliansku rozmohol škaredým spôsobom, pohyb ľudí je obmedzený na nevyhnutné minimum a údaje o počte mŕtvych presahujú 7 tisíc. To je suverénne najvyšší údaj spomedzi všetkých krajín sveta. V epicentre nákazy sa nachádza Miláno a v ňom sa v karanténe skrývajú viacerí slávni futbalisti. Medzi nimi aj Ashley Young, ktorý sa rozhodol, že cez Twitter rozšíri povedomie ľudí o aktuálnej situácii a zhrnie svoje postrehy, ktoré nadobudol vo štvormiliónovej metropole na severe Apeninského polostrova. Pridal aj niekoľko vlastných odporúčaní, ako situáciu zvládnuť, pričom sa neobmedzil len na umývanie rúk a sedenie doma.

Bývalý anglický reprezentant začal nákupmi v supermarketoch, ktoré sú podľa jeho slov pokojné a ocenil aj to, že ľudia nepanikária, nebijú sa o jedlo, ale sú celkom ohľaduplní: "Pred obchodmi sa rady tvoria, ale nie je to pre sebeckosť ľudí. Dané sú obmedzené počty nakupujúcich, ktorí môžu byť v jednom momente vnútri, aby neboli preplnené. Takže čakajte a buďte trpezliví," Dodal zároveň odporúčanie, aby ľudia vo verejných a spoločných priestoroch využívali rukavice a zložili si ich až v aute alebo v byte. "Pri pokladniach dodržujte dostatočnú vzdialenosť. Vozík držte za sebou, kým vykladáte nákup, aby sa k vám nikto nemohol dostať príliš blízko," dodal ďalší nákupný tip.

Pomerne čerstvá akvizícia Interu Miláno sa dotkla aj nutnosti obmedziť kontakt so všetkými v susedstve. "Do výťahu vstupujte maximálne s jedným ďalším človekom. Stojte pritom na opačných stranách výťahu a dýchajte do steny, nie na seba," píše a následne upozorňuje aj na hrozbu v rámci medziľudských vzťahov: "Bude to znieť tvrdo, ale správajte sa ku všetkým mimo vašej domácnosti, akoby ten vírus mali. Nikdy totiž neviete!" Zároveň doplnil, že v súčasnosti na tom nie je nič zlé a treba tento stav zvládnuť. Ide o opatrenia, ktoré nie sú prehnané, len adekvátne danej situácii. Môžu navyše zachrániť životy. Za príspevok si získal množstvo pochvalných reakcií a množstvo ľudí jeho odporúčania retweetlo ďalej. Viackrát sa objavil postreh, že ide o lepšie informácie ako poskytuje britská vláda. Práve tam Young dlhé roky hrával za Manchester United.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora