Články - 06.04.2020 14:00

Talianska Serie A by sa mohla hrať až do októbra

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Aktuálna sezóna najvyššej talianskej futbalovej súťaže by mohla trvať až do októbra. Tento názor prezentoval prezident Talianskeho futbalého zväzu (FIGC) Gabriele Gravina. V opačnom prípade, teda pri jej nedokončení z dôvodu pandémie koronavírusu, by to mohlo mať za dôsledok niekoľko právnych sporov. Ako je známe, v Serie A sa nútene pauzuje pre spomenutú koronakrízu od 9. marca. Informuje o tom web orf.at.

Vzhľadom na neistú situáciu v Taliansku, ktoré patrí medzi najpostihnutejšie krajiny sveta pandémiou ochorenia COVID-19, sa prezidenti niektorých klubov už vyjadrili, že sezóna 2019/2020 by mala byť zrušená. "Jediná možnosť, ktorú berieme vážne, je dokončenie súťažného ročníka 2019/2020. Pracujeme na viacerých variantoch riešenia s cieľom dospieť k najlepšiemu riešeniu," vyhlásil Gravina.

Podľa šéfa FIGC za názormi o predčasnom konci súťaže môžu byť kluby bojujúce o záchranu alebo bez šance na účasť v európskych pohároch. "Riskovali by sme, že by sa o národnom futbalovom šampionáte rozhodovalo na súde," dodal Gravina, ktorý sa pre RAI vyjadril, že 17. mája by sa opäť mohlo začať hrať. Zároveň však dodal, že momentálne je to len hypotetický termín.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora