Články - 22.04.2020 21:39

Pescara bude nastupovať v dresoch, ktoré jej nakreslil šesťročný chlapec

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Pripraviť návrh dresu, v ktorom klub absolvuje ligové zápasy, je poctou aj pre uznávaného odevného dizajnéra. Predstavte si, čo to musí byť pre šesťročného chlapca, ktorý sa zapojil do súťaže, vyhlásenej talianskym futbalovým klubom Pescara Calcio 1936. Úlohou detí boli nakresliť návrh dresov, ktoré budú v sezóne 2020/21 slúžiť ako alternatívna tretia sada.

Luigi predčil aj výrazne staršie deti, ktoré sa zapojili do súťaže. Tej cieľom bolo spestriť nudný a jednotvárny program počas týchto karanténnych dní. Do svojej kresby si požičal delfína, ktorý je maskotom Pescary a zároveň jedným zo symbolov tohto letoviska pri Jadranskom mori. Víťaz dokonca dostal od výrobcu dresov pozvanie, aby bol osobne pritom, keď prvé hotové dresy vyjdú pásom do sveta.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Pescara Calcio ?? (@pescaracalcio1936),

Vo svojej klubovej histórii "delfíni" odohrali sedem sezón v najvyššej talianskej súťaži. Naposledy tam pôsobili v ročníku 2016/17, kedy sa po triumfe v Serie B medzi elitou zdržali len rok. Nápad na výrobu detskej tretej sady dresov vyšiel len ako zábavka, no súťaž sa tešila obrovskému záujmu. Na svojom instagramovom profile Pescara niekoľko návrhov aj zverejnila. Vacerí to poňali ako spomienku na zdolanie koronavírusu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora