Články - 08.05.2020 13:26

Obnovením Serie A spečatia vypadnutie. Na trávnik sa vrátiť nechcú

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Nováčik talianskej futbalovej ligy z Brescie nezvláda konfrontácie s elitou podľa predstáv a po 26 stretnutiach mal na konte len štyri víťazstvá, čo ho radilo na poslednú priečku. Pobyt v Serie A tak pravdepodobne bude mať pre toto mužstvo najkratšiu možnú dĺžku. Trochu cynicky poňaté, prerušenie súťaže pre koronavírus padlo veľmi vhod a úplne ideálne by bolo, ak by sa celá sezóna anulovala a mužstvo by dostalo po lete druhú šancu. Drží pritom v rukách vecný argument. Mesto sa nachádza v Lombardsku, kde počet obetí koronavírusu počítajú na päťmiestne číslo a v porovnaní s ostatnými regiónmi, počet potvrdených prípadov je vyše trojnásobne vyšší.

Najnovšie sa na túto tému verejnosti prihovára kapitán mužstva Daniele Gastaldello. "V Brescii sme všetci dotknutí situáciou. Každý z nás minimálne pozná niekoho, koho postihla tragédia. Uvedomili sme si, ako málo stačí k tomu, aby to zruinovalo celú rodinu. Necítime sa bezpečne. Požiadali nás, aby sme sa vrátili k tréningom a potom odohrali 12 zápasov za 6 týždňov. Hráčov tým však dostávajú do ohrozenia. Hovorím za seba aj spoluhráčov. Cena za pokračovanie súťaže môže byť vysoká," povedal talianskym médiám. Priznal zároveň, že jeho ani spoluhráčov zatiaľ nik z talianskeho futbalu netestoval a netušia tak, ako na tom sú.


Posledným výsledkom Brescie je prehra na pôde Sassuola zo stredu tabuľky rozdielom triedy

Rázny odpor voči obnoveniu programu Brescia hlási, odkedy sa o tom prvý raz začalo uvažovať. Prezident klubu Massimo Cellino už v polovici apríla povedal, že ak by sa malo v programe Serie A pokračovať, svojich hráčov na trávnik nepustí. "Strach máme všetci - hráči, tréneri, kustódi, fyzioterapeuti aj maséri. Všetci sme ohrození," povedal a poukázal aj na odmietavé stanovisko španielskeho Eibaru. Zhodou okolností, aj ten je blízko zóny zostupu. Vedenie Serie A pritom nepočíta so zápasmi v regiónoch ako Lombardsko. Plánom je odohrať duely v izolovanom prostredí v bezpečnejších lokalitách. Posledný celok súťaže však tvrdí, že je to proti prírode, sú ľudské bytosti a kontakt s rodinou potrebujú.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora