Články - 31.05.2020 15:29

Serie A naplánovala na svoj reštart víťazoslávne gesto

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Talianska futbalová liga dostala od vlády povolenie na reštart zápasového programu a stať sa tak má 20. júna. Čelní predstavitelia Serie A pritom rozhodli, že sa tak stane pomerne okázalým spôsobom. Úvodný zápas obnovenej súťaže sa odohrá v Bergame, teda v meste, ktoré sa neslávne preslávilo ako hlavné európske epicentrum pandémie. Práve Atalanta bola klubom, ktorý sa musel ako prvý pasovať s obmedzeniami a nakoniec aj zrušením konkrétnych zápasov, hoci ešte na začiatku marca hrala Ligu majstrov proti španielskej Valencii.

Atalante ostal v programe nedohraný zápas 25. kola, v ktorom sa doma stretne so Sassuolom. Odohrať sa rovnako nestihli ani duely Hellas Verona proti Cagliari, Interu Miláno so Sampdoriou a duel FC Turín - Parma. Tieto celky sa o slovo prihlásia ako prvé v rámci Serie A počas predposledného júnového víkendu. O týždeň skôr sa však budú hrať odvety semifinále Pohára a finálový duel má byť na programe 17. júna v Ríme.


Najaktuálnejším dohraným zápasom Serie A je nateraz stretnutie Sassuola s Bresciou

Aj ďalší program talianskeho futbalu bude nahustený, hrať sa bude v anglických týždňoch a 27. kolo sa odohrá hneď v nasledujúcom týždni. Dôvodom je nutnosť dohrať dvanásť kôl, čo je ešte o tri viac ako čaká Premier League. Konkrétne dátumy a časy stretnutí sa budú dolaďovať v najbližších dňoch. Poradiu zatiaľ kraľuje Juventus Turín, no má len jednobodový náskok pred druhým Laziom. Milánsky Inter má už citeľné manko a nachádza sa na relatívne izolovanom treťom mieste. Na chvoste poradia to vyzerá na zostup Brescie a Spalu, ktorí majú deväť respektíve sedembodové manko. Tretia zostupová pozícia môže ostať v rukách hneď piatich kandidátov, ktorí sa nachádzajú v rozpätí troch bodov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora