Články - 01.06.2020 21:54

Balotelli si definitívne podpísal ortieľ a Brescia ho zrejme vyhodí

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Taliansky futbalový útočník Mario Balotelli vynechal už druhú tréningovú jednotku Brescie po uvoľnení opatrení a prakticky tak ignoruje prípravu mužstva na reštart súťaže. V utorok sa bez udania dôvodu neobjavil na tréningu a o štyri dni neskôr tento exces zopakoval. V druhom prípade mal veľmi chabý dôvod. Práve v čase ranného tréningu zašiel k doktorovi, aby mu skontroloval jednu ľahšiu boliestku, ktorú mal utrpieť na stretnutí, ktorého sa pre zmenu zúčastnil. Posledný tím Serie A teraz prechádza na dvojfázový režim a či to bude s účasťou 29-ročného bývalého reprezentanta, je otázne.

Podľa talianskych médií, prezident klubu Massimo Cellino má neprispôsobivého správania účastníka majstrovstiev sveta a Eura plné zuby. Najradšej by sa ho zbavil ešte pred koncom aktuálnej sezóny a v minulosti už o jeho angažovaní hovoril ako o obrovskom sklamaní. V 19 tohtosezónnych dueloch strelil len päť gólov a hneď dvakrát si odpykával disciplinárny trest. V posledných kolách pred prerušením ligy bol napriek tomu kapitánom mužstva, čo súviselo s trestom a následne aj zranením Ernesta Torregrossu.


Brescia odohrala z ostatných 15 sezón až trinásť v Serie B. Súčasťou týchto bojov bol napríklad Marek Hamšík či Richard Lásik

Niekdajší "Super Mario" talianskeho futbalu zamieril do Lombardska v auguste 2019 z Marseille. Bývalý hráč Manchestru City alebo AC Milána to vysvetľoval tým, že chce zabojovať o opätovné miesto v národnom tíme a rád by si zahral na európskom šampionáte 2020. Ten bol síce presunutý o rok neskôr, no takýmto spôsobom si pozvánku od trénera Roberta Manciniho rozhodne nezabezpečí. Tomu sa na hrote útoku ponúkajú možnosti ako najlepší strelec talianskej ligy Immobile, turínsky kapitán Belotti, talentovaný Moise Kean z Evertonu či skúsený Pavoletti, ktorého neomylný strelecký inštinkt v Cagliari zastavilo až dlhodobé zranenie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora