Články - 13.06.2020 23:18

Hamšík zosadený z neapolského trónu hneď prvým duelom po korone

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Témou nejedného neapolského fanúšika bolo ostatné mesiace to, či sa Marek Hamšík udrží na čele historických klubových strelcov. Mal totiž na konte 121 gólov, rovnako ako Dries Mertens, no jasné bolo, že na rozdiel od Belgičana už ďalšie nepridá. Počas zimy sa veľa diskutovalo o prestupe aj druhého z dvojice topkanonierov, no Chelsea svoju avizovanú snahu nedotiahla a tak dostal k dispozícii dvanásťkolovú porciu dohrávanej časti Serie A a k tomu aj Pohár.

Od nášho reprezentanta sa dokázal odpútať hneď pri prvom štarte. SSC Neapol nastúpil v druhom semifinálovom zápase Coppa Italia proti Interu a bol to práve Mertens, kto strieľal pri remíze 1:1 jediný gól svojho mužstva. Prvá konfrontácia na San Sire priniesla výhru hostí, čo Neapol posúva do finále proti Juventusu. Rodák z Leuvenu má celkovo za svoj súčasný klub na konte 122 gólov, čím odsunul Hamšíka na druhé miesto. Tretí ostáva 115-gólový Diego Maradona.

Dries Mertens je súčasťou "Partenopei" od leta 2013, kedy prišiel z PSV Eindhoven. Vo svojej prvej sezóne sa prezentoval 13 zásahmi v súčte všetkých súťaží, no absolvované má aj výrazne plodnejšie ročníky. V sezóne 2016/17 nastrieľal 34 gólov, z toho 28 v lige a stal sa jej druhým najlepším strelcom. V prebiehajúcej sezóne skóroval zatiaľ trinásťkrát.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa SSC Napoli (@officialsscnapoli),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora