Články - 08.07.2020 20:09

Serie A má svojho Suáreza. Hráč Lazia uhryzol protihráča

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Zdalo by sa, že to už vypadlo z módy, no opak je pravdou. Uhryznutie protihráča na futbalových trávnikoch opäť "spopularizoval" obranca Patric, ktorý v minulosti pôsobil v mládeži Villarrealu aj Barcelony, momentálne pôsobí v rímskom Laziu a jeho tím hral v 31. ligovom kole proti Lecce. Papierový favorit duel nezvládol, prehral 1:2 a ešte viac si vzdialil vidinu majstrovského titulu. Španielskeho stopéra navyše čaká dlhý dištanc.

Dôvodom je 93. minúta, v ktorej sa naplno prejavila frustrácia hosťujúceho futbalistu a zahryzol sa do ramena Giulia Donatiho. Ten to okamžite všetkými dostupnými prostriedkami dal najavo hlavnému rozhodcovi Fabiovi Marescovi a spravodlivosť Patrica neminula. V dobe moderných technológií je málo pravdepodobné, že by podobné incidenty hráčovi prešli, navyše viacerí fanúšikovia odľahčene upozorňujú, že v dobe koronavírusu je to mimoriadne nerozvážne.

Dá sa očakávať podobne prísny trest, aký pri opakovaní podobného priestupku svojho času postihol Uruguajčana Luisa Suáreza. Ten hrýzol v holandskej lige za Ajax Amsterdam, v Liverpoole podobne "fauloval" Branislava Ivanovića a v reprezentačnom drese takto prekvapil Giorgia Chielliniho. V prvom prípade dostal sedemzápasový dištanc, v druhom stál desať stretnutí a po tretí raz si musel odkrútiť dlhý štvormesačný trest a zároveň deväť zápasov uruguajského reprezentačného tímu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora