Články - 10.07.2020 11:33

Ibra sa narodil pre Ligu majstrov a nie Európsku ligu

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/sita

Zlatan Ibrahimovič opäť naznačil odchod z tímu AC Miláno a urobil to originálnym spôsobom. V rozhovore pre talianske médiá 38-ročný švédsky nezmar hovoril o sebe v tretej osobe a vzhľadom na aktuálne 7. miesto v tabuľke Serie A to nevidí so zotrvaním v tíme ružovo.

"Ibra sa narodil pre to, aby hral veľký futbal a stále sa cíti veľmi dobre na ihrisku. Uvidíme, aké to bude o dva mesiace, ale ak súčasná situácia v Miláne pretrvá, zrejme ho to už neuvidíte. Ibra nie je hráč pre Európsku ligu a Miláno nie je mužstvo, ktoré patrí do tejto súťaže," uviedol Zlatan Ibrahimovič, cituje ho aj srbský denník Blic.

Stále kvalitný, ale aj značne kontroverzný švédsky útočník odohral po zranení v tíme AC Miláno v najvyššej talianskej súťaži tri zápasy a strelil v nich dva góly. Zatiaľ naposledy z pokutového kopu zatrúbil na obrat proti majstrovskému Juventusu Turín. AC Miláno doma otočil z 0:2 na 4:2 a v tabuľke bojuje o účasť v Európskej lige. Ibrahimovičovi to však zjavne nestačí. "Ibra je zvyknutý hrať o niečo alebo radšej zostane doma. Vrátil som sa do Milána, lebo viacerí vraveli, že v MLS je to príliš jednoduché. Hrám pre vášeň z futbalu, lebo čo sa týka financií, je to takmer úplne zadarmo. Potom prišiel koronavírus a ten mi naznačil, že by som sa už asi mal stiahnuť. Po zranení sa však naozaj cítim dobre a budem ešte uvažovať, čo ďalej," doplnil Ibrahimovič.

Jedným z dôvodov zlej nálady skúseného útočníka je aj generálny riaditeľ AC Miláno Ivan Gazidis, ktorý odstavil z funkcie športového riaditeľa Zvonimira Bobana. Práve niekdajší skvelý chorvátsky reprezentant Ibrahimoviča zavolal do Milána. Švéd s bohatými skúsenosťami zo špičkových európskych klubov je pripravený opustiť tím zo San Sira ako voľný hráč aj preto, že sa nestotožňuje s rozvojovým projektom mužstva.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora