Články - 24.07.2020 18:17

Turín predstavil unikátnu vstupnú bránu pre fanúšikov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Fanúšikovia na budúcosezónnych zápasoch sú jednou z najväčších výziev, ktorej budú kluby po celom svete počas skrátenej letnej prestávky čeliť. Preto v tejto oblasti viacerí pracujú už teraz a testujú novinky. Zaradil sa medzi ne aj FC Turín, ktorý pred stredajším zápasom Serie A postavil unikátnu testovaciu bránu, ktorá odmeria fanúšikovi teplotu a aj skontroluje, či má rúškom prekryté dýchacie cesty. Pokiaľ kontrolou prejde, dostane ponúknutú dezinfekciu.

Zariadenie "Feel Safe" by sa mohlo stať štandardom budúcosezónnych duelov série A, minimálne na Stadio Olimpico di Torino. Taliansko rozhodne bude krajinou, ktorá bude potrebovať zabezpečiť kvalitné preventívne opatrenia voči šíreniu vírusu. Špeciálnou kontrolou museli prejsť aj novinári či funkcionári. Proces sa tým urýchli a bude aj personálne menej náročný.

Do konca aktuálnej sezóny má zachraňujúci sa turínsky klub pred sebou ešte tri stretnutia, z toho jedno domáce. Pôjde o meranie síl s AS Rím a brána s veľkou pravdepodobnosťou bude využívaná aj budúci rok.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora