Články - 30.07.2020 20:01

Ronaldo sa koruny kráľa strelcov zrejme nedočká ani v piatej sezóne v rade

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Jediné kolo zostáva odohrať tímom talianskej najvyššej súťaže, aby ukončili ročník 2019/20. V aktuálnom ročníku je už takmer o všetkom rozhodnuté a to platí aj o tabuľke strelcov. V nej totiž vedie Ciro Immobile z rímskeho Lazia o štyri presné zásahy pred druhým Cristianom Ronaldom z Juventusu. Všetko tak nasvedčuje tomu, že portugalská legenda ani v piatej sezóne v rade nezíska korunu kráľa strelcov.

Na Apeninskom polostrove pôsobí 35-ročný Ronaldo druhú sezónu, no ani v nej podľa všetkého neovládne sledovanú štatistiku. Svoje čakanie na zisk podobného ocenenia v ligovej súťaži tak minimálne o rok predĺži. Naposledy sa stal najlepším strelcom ligy ešte v ročníku 2014/15 v drese Realu Madrid, kedy nastrieľal 48 gólov a Lionela Messiho nechal za chrbtom o päť presných zásahov.

Odvtedy obsadil dvakrát druhé, raz tretie a raz štvrté miesto. Aktuálne to vyzerá tak, že do zbierky pridá ďalšie striebornú pozíciu. Immobileho náskok sa zdá byť pred posledným kolom nedostihnuteľný, no Ronaldo už neraz ukázal, že vo futbalovom svete je možné takmer čokoľvek. Jeho Juventusu odohrá posledný ligový zápas sezóny doma proti AS Rím, zatiaľ čo Lazio cestuje do Neapola. Obaja to tak so zveľadením streleckého konta budú mať pomerne náročné.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora