Články - 30.07.2020 14:11

Ibrahimovič prepisuje rekordy: Navždy mladý! Ešte sa len zahrievam

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/čtk

V 37. kole talianskej Serie A  prispel Zlatan Ibrahimovič dvoma gólmi a asistenciou k výhre AC Milána 4:1 v Janove nad Sampdoriou. Skvelý výkon, veď ako prvý hráč strelil v Serii A za oba milánske kluby 50 gólov. Ďalší skvelý výkon prišiel pred mikrofónom. 

Tridsaťosemročný útočník sa hneď prirovnal k literárnej a filmovej postave Benjaminovi Buttonovi. "Som ako Benjamin Button, až na to, že som bol vždy mladý a nikdy starý. Ľudia mi hovoria, že som starý, ale ja sa len zahrievam."  Podivný prípad Benjamina Buttona je dielo Francisa Scotta Fitzgeralda z roku 1922. V roku 2008 vznikol rovnomenný film v hlavnej úlohe s Bradom Pittom. Je to príbeh muža, ktorý sa narodí ako starec a postupne mladne.

Ibrahimovič sa od decembrového návratu do AC Miláno v 17 ligových stretnutiach zapísal medzi strelcov deväťkrát. Ďalšie góly pridal v domácom pohári. "V Taliansku som strávil sedem alebo osem rokov a ako útočník viem, že veľa šancí na skórovanie nedostanete. Takže keď už sa vám nejaká naskytne, musíte ju využiť," vyhlásil Ibrahimovič.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

New Home Kit 2020/21 ?⚫️ We take you behind the scenes with the Rossoneri ? #ThisIsMilan #SempreMilan

Príspevok, ktorý zdieľa AC Milan (@acmilan),

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora