Články - 09.08.2020 10:54

Škriniarova budúcnosť v Miláne záleží na budúcnosti trénera

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Vedenie Interu Miláno ešte pred dvomi mesiacmi hlásilo, že Milan Škriniar je nepredajný, v zmluve nemá zakotvenú výkupnú klauzulu a najbližšie dve prestupové obdobia určite tím neopustí. Keď sa však najbližší prestupový termín stane realitou, slovenský reprezentant možno pôsobisko predsa zmení. Veľký záujem o jeho služby mala javiť Barcelona, PSG, Manchester United či Manchester City. Médiá na Apeninskom polostrove najnovšie informujú aj o Tottenhame, ktorý je v pokročilom štádiu vyjednávania.

Denník Tuttosport píše, že Škriniar má pošramotený vzťah s trénerom Antonion Contem a počas leta jeden z nich odíde. Žilinský odchovanec sa v závere ročníka objavuje v základnej zostave sporadicky, v záverečných štyroch kolách Serie A odohral v súčte len 77 minút a duel Európskej ligy proti Getafe presedel na striedačke. Ide však o najmladšieho člena zadných radov Interu, ktorý má už teraz status jedného z najlepších stopérov Európy. To z neho v očiach ďalších vysoko postavených ľudí v klube robí dôležitú súčasť tímu.

Prípadný odchod trénera Conteho by mal znamenať zotrvanie 25-ročného obrancu, no o odvolávaní kouča sa zatiaľ príliš nehovorí. V talianskej lige to je strieborný celok uplynulej sezóny, ktorý v konečnom súčte zaostal o jediný bod za Juventusom. Pravdou však je, že Turínčania už mali pred záverečným kolom titul vyriešený a mohli si dovoliť prehrať, vďaka čomu sa milánsky tím priblížil. Zo "skupiny smrti" v Lige majstrov sa po treťom mieste za Barcelonou a Dortmundom zosunul do Európskej ligy, kde je súčasťou najlepšej osmičky a čaká ho duel s Bayerom Leverkusen.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora