Články - 17.08.2020 18:43

Mladého útočníka prirovnávajú k Immobilemu či Ibrahimovicovi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Slušný chlapec, ktorý má vystupovanie vzorného školáka, ale keď sa postaví na hrot útoku, je to "zabiják" a nekompromisný zakončovateľ. Takto býva veľmi stručne definovaný 21-ročný útočník Musa Barrow, ktorý si momentálne svoje meno buduje v najvyššej talianskej súťaži a novinári ho napriek mladému veku a faktu, že nastupuje za tabuľkovo podpriemernú Bolognu, porovnávajú s menami ako Immobile alebo Ibrahimovic. Značná časť týchto porovnávaní reprezentanta Gambie vychádza ešte z jeho mládežníckeho pôsobenia v Atalante Bergamo, kde mu okamžite po príchode z vlasti začali predpovedať hviezdnu budúcnosť.

22 strelených gólov v sedemnástich dueloch mu vynieslo miesto v prvom tíme Atalanty, štvrťfinalistu tohto ročníka Champions League, odkiaľ sa v rámci hosťovania presunul do Bologne. Transfer sa pre budúci ročník zmení na trvalý prestup, Barrow dostane dostatočnú minutáž a bude môcť vycibriť svoje kvality, ktoré sa vzhľadom na jeho vek javia ako veľmi sľubné. Immobileho má pripomínať najmä streleckým inštinktom, hľadaním si miesta pred bránou a keď sa dostane do šance, dokáže byť efektívny. Dnes je najlepší strelec Serie A oveľa komplexnejší aj vďaka zlepšenej práci bez lopty a činnosti smerom dozadu, no Gambijčan by mohol ísť v jeho stopách. Dôkaz ponúkol deviatimi gólmi v 18 zápasoch, a to nastupoval za dvanásty celok konečného poradia.

"Vždy, keď sa dostal k lopte, cítili sme, že sa niečo stane," opisoval severotaliansky klub jeho výkony po reštarte, kedy nechával minimum zápasov bez toho, aby neprehovoril do streleckej listiny. Keďže ide o veľmi rýchleho a technicky zdatného futbalistu, nemusí výlučne len vyčkávať na hrote útoku, ale hroziť môže aj z krídel. Niet divu, že si ho tréner Siniša Mihajlovič veľmi obľúbil a hovoril o ňom výlučne v superlatívoch. Nechal sa dokonca počuť, že po boku Zlatana Ibrahimovica je to najlepší januárový prestup v rámci Serie A. Švéd, ktorý má za sebou 21 či dokonca 35-gólový ročník v Taliansku, sa počas zimy vrátil do AC Milána z LA Galaxy.

Večne usmiaty Gambijčan sa stal v Bologni obrovskou celebritou a na pohľad našiel ideálny domov. Pokiaľ sa však skutočne naplnia najoptimistickejšie prognózy o jeho enormnom potenciáli, toto mužstvo veľmi rýchlo prerastie. Len v ročníku 2014/15 sa vrátilo naspäť do Serie A a odvtedy bola jeho najlepším umiestnením desiata priečka. To sprevádzalo rýchle vypadnutie z Pohára a na pozícii trénera sa stihli vymeniť štyria rôzni muži.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora