Články - 23.08.2020 08:42

Trio Manchestrom nechcených zdvojnásobilo svoju produktivitu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalový život je niekedy nevyspytateľný a aj kvalitnému hráčovi sa stane, že prestúpi do mužstva, ktoré mu absolútne nesedí. Vtedy sa pýta ďalší transfer, ktorý môže byť o poznanie vydarenejší. Zaujímavý príbeh v talianskom Interi píše trojice neúspešných ofenzívnych hráčov z radov Manchestru United, ktorí si svoje miesto v základnej zostave popredného anglického mužstva nenašli, no v elitnom talianskom mužstve si ich nevedia vynachváliť. Ak sa obmedzíme na ligové štatistiky v sezóne 2018/19 a 2019/20, pôjde o poslednú manchesterskú a prvú milánsku sezónu pre Romelua Lukakua, Ashleyho Younga a Alexisa Sáncheza. V Premier League sa dokopy podieľali na 22 góloch, v Serie A na 46.

So zaujímavým postrehom na adresu Lukakua prišiel v britskom analytickom štúdiu Paul Ince, ktorý si zahral v kariére za rovnaké dva tímy. "V Manchestri United nevyzeral ani na to, že by zvládol obehnúť park. V Taliansku obieha súperov ako nič. Faktom však je, že aj ja som bol štíhlejší v čase pôsobenia v Interi. Neviem, či je to klímou, jedlom alebo čím," odľahčil bývalý defenzívny záložník. Poklonu belgickému zakončovateľovi vystrúhal aj ďalší bývalý stredopoliar Owen Hargreaves: "Hrá ako ideálny hrotový útočník a je skutočne vo výbornej fyzickej kondícii. Dokazuje, aké je dôležité pre hráča nájsť tím, ktorý mu sedí. Manchester United ním nebol," Pozitívna zmena pod Alpami sa však netýka len autora 23 gólov v uplynulej sezóne Serie A.

Čiľan Alexis Sánchez počas dvoch sezón na Old Trafford strelil tri góly a na šesť prihral. V aktuálnej sezóne mal bilanciu 4+9, a to s veľmi podobnou minutážou, akú mu pred rokom dopriali "červení diabli". V jeho prípade nebolo pôsobenie v radoch "Nerazzurri" definitívne. Talianska strana však pochopiteľne zapracovala na tom, aby jej hráčom nebol len dočasne a uspela. Od nového ročníka už bude zarezávať v Interi ako kmeňový hráč. Ashley Young si takýmito rokovaniami prejsť nemusel. Z Británie sa na Apeninský polostrov sťahoval v zime za 1,7 milióna eur a javí sa ako výborná kúpa. Z ľavého obrancu je opäť ľavý záložník a kým pred prestupom sa v dvanástich dueloch za United nepodieľal na jedinom góle, osemnásť milánskych duelov mu vynieslo 4 strelené góly a štyri zrealizované finálne gólové prihrávky. Obmedzením sa na ligu sme pritom k Manchestru United dosť zhovievaví. Zabúdať nemožno na to, že Inter sa dostal do finále Európskej ligy a zahral si semifinále domáceho Pohára. Lukaku, Sánchez a Young pri tom samozrejme nechýbali.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora