Články - 25.08.2020 20:29

Pirlo šetriť nemieni. Toto by mohol byť posilnený Juventus

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Zbieranie samotných talianskych titulov už Juventus Turín evidentne nebaví a úspechy chce dosahovať aj na medzinárodnej scéne. Jedine tak možno vysvetliť posezónne rozviazanie spolupráce s trénerom Mauriziom Sarrim, ktorý doviedol mužstvo k titulu, no prehral finále pohára a vypadol v šestnásťfinále Champions League. Turínčania si pritom v rokoch 2015 a 2017 zahrali finále prestížnej súťaže, no potom tri roky po sebe neprešli cez štvrťfinále. Ihneď po konci sezóny bol ako nový kouč potvrdený Andrea Pirlo, ktorý okamžite začal otvorene hovoriť o tom, ako si predstavuje novú zostavu svojho tímu.

Do kádra pritom už stihol pribudnúť talentovaný krídelník Dejan Kulusevski z Atalanty aj záložník Arthur z Barcelony. Vzhľadom na veľké plány sú to však len drobnosti. Veľkou prestupovou prioritou bude zisk hrotového útočníka a do úvahy pripadajú dvaja strelci z Premier League - Raúl Jiménez z Wolverhamptonu a Alexandre Lacazette z Arsenalu. Pravdepodobnejší je pritom podľa novinárov príchod dvanásťgólového Francúza z uplynulého ročníka. Kraje obrany by mal sprava obstarať 35násobný reprezentant Alessandro Florenzi z AS Rím a ľavú stranu by kryl Robin Gosens, ktorý si spravil za uplynulý rok skvelé meno v Atalante.

Tým by bola zodpovedaná aj otázka, aký štýl bude Pirlo v Juventuse preferovať. Vráti sa rozostavenie 3-5-2, pri ktorom je spomenutá dvojica potrebnými "wingbackmi". Nemenej dôležitou úlohou bude pre nového trénera aj prestavanie stredu poľa. Doň má údajne vyhliadnutého 20-ročného defenzívneho záložníka Sandra Tonaliho z Brescie, popri ktorom vzrastie dôležitosť Rodriga Bentacura a Adriena Rabiota. Pod to sa podpíšu aj odchody Matuidiho s Khedirom.

Zabúdať nemožno ani na finančnú fair-play, pre ktorú sa bude musieť "Juve" vzdať niektorých veľkých mien. S veľkou pravdepodobnosťou to bude Paulo Dybala s Gonzalom Higuaínom. Dybala bol v nedávnej minulosti spájaný s odchodom do Anglicka alebo do Francúzska, no ani pre jeho o šesť rokov staršieho krajana by nemusel byť problém nájsť si ešte pôsobisko rešpektovaných európskych rozmerov. Polovične zbalené vraj už majú aj ofenzívne tykadlá Federico Bernardeschi a Douglas Costa. Prvý menovaný sa za celú sezónu podieľal len na štyroch góloch, čo je na krídelníka veľmi málo, kým Brazílčan získal nálepku "nespoľahlivého" pre svoje časté zranenia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora