Články - 23.09.2020 09:07

Prestup nevyšiel, Suárez má i tak v Taliansku problémy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hoci je futbalový útočník Luis Suárez stále oficiálne hráčom Barcelony, je zrejmé, že ním dlho neostane. Celkom nádejne vyzeral jeho prestup do Juventusu, po ňom sa začalo otvorene hovoriť o spečatení transferu do Atlética Madrid. Ako Uruguajčan má prestupy v rámci európskeho kontinentu pomerne komplikované a uľahčil by to zisk pasu členskej krajiny Európskej únie. Vyskúšal to v Taliansku a na Univerzite v Perugii mal absolvovať test z taliančiny, ktorého zvládnutie je podmienkou pre zisk dokladu s touto vlajkou.

Prehľadne a jasne vyzerajúca záležitosť však má trhlinu, keďže bývalý hráč Ajaxu a Liverpoolu mal na teste podvádzať a nešlo o opisovanie z ťahákov. Podľa viacerých indícií mal podporu priamo od niekoho z vedenia univerzity a do rúk dostal test s vopred vyplnenými odpoveďami. Jeho hodnotenie a vyhovenie žiadosti o pas tak bolo predpripravené skôr ako vstúpil do budovy a rokovania o 113násobnom uruguajskom reprezentantovi mohli medzitým nerušenie prebiehať ďalej.

Aj keď sa Suárez nakoniec do Turína sťahovať nemusí, počas svojho krátkeho zdržania na Apeninskom polostrove sa namočil do serióznych problémov a zaujímať bude úrady mimo futbalového prostredia. Krajinu si pritom zo širokej európskej ponuky vybral preto, lebo z nej má predkov. V Serie A by sa tak v očiach vedenia súťaže zaradil medzi domácich hráčov, respektíve futbalistov z EÚ, ktorí nie sú limitovaní tak striktne ako Juhoameričania.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora