Články - 28.09.2020 20:42

Prechodný stav Škriniara musí skončiť, Inter však nemá jasno

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Viaceré protichodné informácie vyšli za ostatné dni či týždne z tábora Interu Miláno. Reálne pôsobiace reči o prestupe reprezentačného stopéra Milana Škriniara do Anglicka zrušil športový riaditeľ Piero Ausilio, ktorý nepripúšťa odchod ďalšieho člena defenzívy. Len nedávno sa do Cagliari sťahoval Diego Godín a ďalšie oslabenie vraj nepripadá do úvahy. Odlišne to vidí tréner Antonio Conte, ktorý Slovákovi v zostave prestal dôverovať. Pre médiá povedal, že je naďalej súčasťou projektu v talianskom klube, no zároveň dodal: "Ak v dohľadnej dobe príde zaujímavá ponuka, uvidíme. Vzhľadom na našu finančnú situáciu to určite zvážime,"

Tým pravdepodobne vytvoril perfektnú pôdu pre ďalšie špekulácie, ale aj pre prípadné seriózne ponuky. Škriniar sa počas úvodného kola Serie A do hry nedostal a z najaktuálnejších piatich ligových vystúpení pobudol v hre len 77 minút. Zároveň nehrával ani v minulosezónnej vyraďovacej fáze Európskej ligy a návrat do akcie mu nepriniesol ani prestup spomenutého Godína. Nový stred obrany modro-čiernych tvorí Alessandro Bastoni, Danilo D'Ambrosio a Aleksandar Kolarov.

Doterajšie reči o novom pôsobisku 25-ročného slovenského futbalistu sa najviac týkali klubov z Manchestru a Tottenhamu Hotspur. City však na tento post priviedli Nathana Akého, bývalého anglického mládežníckeho reprezentanta Adarabioya a z hosťovania v Anderlechte sa vrátil Belgičan Sandler. United riešia navrátilcov z hosťovania Chrisa Smallinga a Marcosa Roja, kým Spurs stále pozíciu stopéra nevyriešili a nevyjasnili.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora