Články - 30.10.2020 21:04

Rekordér v počte pozitívnych testov? Možno ním je Ronaldo

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Zúfalý už je zo svojej zdravotnej situácie futbalista Cristiano Ronaldo. Toho z futbalového diania na nejaký čas vyradil koronavírus a ako správny športovec, čím skôr sa chcel vrátiť naspäť do akcie. Podmienkou bol negatívny výsledok testu, ktorý ho mohol pustiť už do stredajšieho duelu s Barcelonou, no nestalo sa. Okolie Portugalčana s krátkym odstupom času prezradilo, že jeho snaha bola enormná a počas krátkeho obdobia absolvoval osemnásť testov. Všetky však mali rovnaký výsledok a Juventus sa musel zaobísť bez neho. Neuspel a prehral 0:2.

Správy zverejnili ako prvé portugalské médiá a po nich ich začal preberať aj zvyšok sveta. Ronaldo bol prvý raz pozitívne testovaný 13. októbra počas asociačného termínu a nehral pri výhre nad Švédskom 3:0. Potom už počítal absencie vo farbách turínskeho klubu, keďže nehral proti Crotone, Dynamu Kyjev, Hellasu Verona ani Barcelone. Poňaté z opačnej strany, v aktuálnom ročníku odohral len dva súťažné zápasy a strelil v nich tri góly. "Cítim sa dobre a zdravo. Štandardné PCR testy na koronavírus sú 'hovadina'," komentoval svoju situáciu, nakoľko sa údajne cítil úplne zdravo, nemal žiadne prejavy choroby, no bez negativity hrať nemohol. Zlomil to až pred nedeľným zápasom proti Spezii.

Hnevala určite aj zlá forma Juventusu počas jeho absencie. Zo štyroch duelov vyhral len dva. Remizoval dokonca s posledným tímom Serie A a prehra s katalánskym mužstvom v Champions League značne komplikuje boj o prvé miesto základnej skupiny G. Taliansky gigant pritom minulý rok nečakane stroskotal už v osemfinálovej fáze, no priblížiť by sa chcel najmä sezóne 2016/17, v ktorej hral finále tejto súťaže. CR7 sa však dočkal pred víkendom a nastúpi proti tímu, ktorého ofenzíva patrí medzi najhoršie v lige.


Crotone z doterajších piatich kôl bodovalo jediný raz, nečakane na oslabenom Juve

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora