Články - 09.12.2020 20:54

Nedvěd z tribúny penil počas derby. Vyslúžil si trest

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Keby vedel, koľko radosti mu tím spraví utorkovým víťazstvom 3:0 na pôde Barcelony, možno by bol pokojnejší aj na sobotnom mestskom derby. Juventus v ňom vyhral nad FC Turín 2:1, avšak dlho nebolo nič isté. Emotívne to celé prežíval legendárny Pavel Nedvěd, ktorý dnes funguje v štruktúrach "starej dámy" a za svoje správanie si vyslúžil dvojtýždňový dištanc.

Domácemu Juventusu VAR zhruba po hodine hry neuznal gól pre ofsajd, až v 89. minúte padol vedúci zásah, po ňom červená karta a následne dlhé nadstavenie. Nedvěd dal svoju nespokojnosť najavo niekoľkými vulgárnymi výkrikmi na adresu hlavného rozhodcu. Trestom za to mu je pokuta 10 tisíc eur a zákaz výkonu akejkoľvek funkcie v klube do 21. decembra.

V tejto činnosti ho dopĺňal športový riaditeľ Fabio Paratici, ktorý je v tomto smere recidivistom. Dostal dvojnásobnú pokutu, no činnosť mu bola pozastavená o týždeň kratšie. Tesná výhra slávny turínsky klub drží na štvrtej priečke Serie A, hoci ide o jeden z dvoch zatiaľ nezdolaných tímov. Tým druhým je vedúce AC Miláno, s náskokom šiestich bodov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora