Články - 12.12.2020 17:47

Haraslín vylúčený po škaredom faule, po zápase sa bol ospravedlniť

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Počas zápasu 11. kola talianskej Serie A na seba nechcene upozornil slovenský reprezentant Lukáš Haraslín. Pre toho sa súboj Sassuolo - Benevento skončil už v 49. minúte, keď škaredým spôsobom prišliapol členok protihráča Gaetana Letiziu. Pravý obranca hosťujúceho celku sa po zákroku vrátil na nohy a duel dohral, zatiaľ čo arbiter Simone Sozza šiel celú situáciu skontrolovať prostredníctvom VAR-u a domáceho krídelníka vylúčil. Čierno-zelení v tom čase už viedli 1:0, náskok udržali a dočasne sa dostali na druhé miesto najvyššej talianskej súťaže, pred Inter, Neapol či Juventus.

Haraslín napriek tomu nepeknú situáciu nenechal len tak a prezentoval sa príkladným športovým gestom. "Chcel by som sa ospravedlniť všetkým, nechcel som Gaetanovi Letiziovi v žiadnom prípade ublížiť. Naši chalani boli skvelí, napriek môjmu vylúčeniu dokázali získať tri body," povedal pre talianske médiá a súpera navyše po stretnutí navštívil pred šatňou. Ako je z fotografie zrejmé, 30-ročný Talian ospravedlnenie prijal.

Slovenský futbalista Lukáš Haraslín sa po zápase ospravedlnil Gaetanovi Letiziovi za faul
Zdroj: Instagram

Ľútosť bývalého hráča Lechie Gdaňsk bola zrejmá už zo samotných záberov. V súboji sa snažil vypichnúť loptu, ktorú si však hosťujúci hráč pred ním šikovne stiahol. Výsledkom bol škaredý faul a odchod nášho futbalistu so slzami v očiach. V aktuálnom ročníku nastúpil len tretí raz. V prvom kole bol členom základnej zostavy proti Cagliari a na začiatku novembra v pozícii striedajúceho hráča zasiahol do duelu s AS Rím. Medzitým bola dlhá, osem kôl trvajúca absencia, ku ktorej sa teraz pridá trest. Najbližším súperom Sassuola je Fiorentina a po nej AC Miláno.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora