Články - 20.12.2020 22:49

AC Miláno strelilo najrýchlejší gól histórie talianskej ligy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Okamžite po úvodnom výkope sa pätica hráčov vydala do rýchleho útočného výpadu, Hakan Calhanoglu výbornou prihrávkou vysunul Rafaela Leãa za obranu a ten strelil najrýchlejší gól v histórii Serie A. Takto rozprávkovo vstúpilo AC Miláno do nedeľného zápasu 13. kola. Kto však po tomto čakal, že si Sassuolo odnesie debakel, bol na omyle.

V deviatej minúte síce lovil domáci brankár loptu zo siete opäť, no tento raz zásah po konzultácii s VAR-om uznaný nebol. Milánčania za celé stretnutie vyslali len päť presných streleckých pokusov a na konci sa ešte o výsledok trochu strachovali. Po góle belgického mladíka Saelemaekersa znižoval na 1:2 Berardi a to bol konečný rezultát. Člen portugalskej reprezentačnej "dvadsať jednotky" Rafael Leao oficiálne skóroval v čase, keď uplynulo len 6,2 sekundy a vstúpil do histórie najvyššej talianskej súťaže.

Šlo len o jeho tretí sezónny zásah a pred stretnutím sa hovorilo aj o tom, ako sa červeno-čierni vysporiadajú a absenciou topkanoniera Zlatana Ibrahimovica. Švéd vynechal už piate stretnutie v rade, no i tak v doterajších šiestich skóroval desaťkrát. Spoluhráči to zvládli, AC neprehralo v 25 kolách po sebe a naďalej kraľuje tabuľke.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora