Články - 30.12.2020 13:00

Denis Vavro mieri na hosťovanie do FC Janov

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

Spojenie Denisa Vavra s Laziom Rím už dlhší čas nevykazuje známky spokojnosti oboch strán, a tak sa čoskoro pretrhne. Slovenský obranca by však mal zostať v najvyššej talianskej futbalovej súťaži, keďže smeruje na hosťovania do FC Janov. Informoval o tom taliansky novinár Gianluca di Marzio na svojom webe a upozornil na to denník Šport.

"Obe strany pracujú na detailoch hosťovania s následnou opciou na prestup za 15 miliónov. Očakáva sa, že hráč sa objaví v Janove 30. decembra a o deň neskôr tam absolvuje zdravotné testy," napísal Di Marzio.

Denis Vavro prestúpil do Lazia Rím z FC Kodaň v júli 2019 za 10,5 milióna eur. V aktuálnej sezóne sa však objavil v zostave Lazia iba v jednom zápase proti Sampdorii Janov, aj to len na 31 minút. V Lige majstrov neodohral ani minútu. V uplynulej sezóne bol na tom rodák z Partizánskeho o dosť lepšie. V Serie A sa zapojil do diania v 11 zápasoch a odohral v nich dovedna 318 minút. V pohárovej Európe pridal šesť zápasov a 517 minút.

Ak sa všetko podarí dotiahnuť do konca, Vavro by sa v drese nového zamestnávateľa mohol predstaviť už 3. januára v domácom súboji práve proti Laziu Rím. FC Janov je v tabuľke Serie A tretí od konca v zostupovom pásme. Mužstvo pred Vianocami síce vyhralo v Spezii (2:1), ale celkovo v 14 zápasoch tejto sezóny získalo len 10 bodov za 2 víťazstvá a 4 remízy. Nespokojnosť funkcionárov viedla k zmene na poste trénera. Nedávno sa do tímu zo severozápadu Talianska už po štvrtý raz vrátil Davide Ballardini, ktorý nahradil Rolanda Marana.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora