Články - 07.01.2021 22:51

Šesť rekordov, ktoré Cristiano Ronaldo pokorí v tomto roku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Sezónu rekordov má pravdepodobne pred sebou portugalský futbalový kapitán Cristiano Ronaldo. Ten sa len nedávno stal druhým najlepším strelcom v histórii futbalu, keď prekonal Pelého. Počas sezóny 2020/21 však ešte má na dosah viaceré rekordy, maximá a historické zápisy, ku ktorým potrebuje tímový úspech alebo gól, prihrávku či aspoň štart. Agentúra SITA preložila z britskej BBC sumár siedmich  zaujímavých rekordov, ktoré vďaka fenomenálnemu CR7 môžu byť pokorené ešte v aktuálnej edícii Champions League, Serie A alebo na najbližších majstrovstvách Európy.

Začneme klubovou scénou, kde môže zaznamenať mimoriadny strelecký zápis v Serie A aj poskočiť na hráčske čelo v početnosti triumfov v Champions League. Ronaldo na prvý pokus taliansku tabuľku strelcov neopanoval, no teraz robí patričné kroky k reparátu. Ak by to zvládol, stal by sa prvým futbalistom so streleckou korunkou z Anglicka, Španielska aj Talianska. Záležať mu však veľmi bude aj na účinkovaní Turínčanov v Lige majstrov. Ich prípadný triumf by z Portugalčana spravil šesťnásobného víťaza tejto súťaže, čím by vyrovnal rekord Španiela Paca Genta. Ten všetky tituly pozbieral s Realom Madrid, kým Ronaldo sa už tešil aj s Manchestrom United a pridať môže tretí tím. To sa v histórii Ligy majstrov podarilo len Clarencovi Seedorfovi (Ajax, Real a AC Miláno).

Veľká pozornosť bude na muža so sedmičkou na drese zameraná aj počas blížiaceho sa EURO. Tam môže zaznamenať svoju piatu kariérnu účasť na európskom šampionáte, čím sa v histórii nemôže pochváliť nik iný. Debutoval pritom ziskom striebra na turnaji pred sedemnástimi rokmi. V historickej tabuľke strelcov majstrovstiev Európy mu chýba jediný zásah na prekonanie deväťgólového Michela Platiniho. Dve gólové asistencie na turnaji z neho zase spravia najlepšieho nahrávača v histórii. Tento primát drží Karel Poborský. V reprezentácii však toho môže dosiahnuť rodák z Madeiry ešte viac. Osem gólov mu chýba na to, aby sa stal najlepším strelcom v histórii medzištátnych zápasov, kde nateraz kraľuje Iránčan Ali Daei. Chýba mu osem gólov, čo pri jedenástich súťažných zápasoch do konca roka je určite dosiahnuteľné.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora