Články - 31.01.2021 09:02

Sám sa udal za rasistické urážky. Trestu sa však nevyhne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Český futbal riešil incident z ligového zápasu medzi Baníkom Ostrava a Slovanom Liberec. Hoci sa aj jarné kolá hrajú bez prítomnosti fanúšikov, na Mestskom štadióne sa našiel jedinec, ktorý rasisticky zaútočil na Jhona Mosqueru, ofenzívnu hviezdu z radov hostí. Klub sa preto po víťazstve 1:0 začal zaujímať o to, o koho šlo. V prípade dolapenia mu hrozil dvojročný zákaz návštevy domácich ostravských zápasov. Vo vinníkovi sa zrejme pohlo svedomie a klub sám kontaktoval s ospravedlnením.

Pôvodne avizovaný trest to však nijak nezníži a klub tým chce jasne deklarovať, že voči rasizmu je vo futbale nulová tolerancia. FC Baník fanúšika s primitívnymi prejavmi nemenoval, no zverejnil jeho ospravedlnenie na svojom klubovom webe. "Chcem sa úprimne ospravedlniť každému, komu som svojimi slovami spôsobil ujmu, predovšetkým Jhonovi Mosquerovi, ktorého sa moje slová mohli osobne dotknúť. V návale emócií som vypustil slová, ktoré ľutujem a podobný spôsob uvažovania, aký z mojich emočných výlevov vyplynul, mi je v osobnom živote úplne cudzí," píše k incidentu.

Nepríjemnosť sa zrodila v absolútnom závere stretnutia, keď kolumbijský útočník po druhej žltej karte opúšťal hraciu plochu. Liberec stihol po zime odohrať už tri ligové zápasy a v každom z nich bol Mosquera výraznou postavou. Proti Brnu sa gólom podieľal na zatiaľ jedinom jarnom víťazstve, skóroval aj proti pražským Bohemians, ktorých pomerne bezcharakterne v auguste opustil a ušiel práve k Nise. Vybičovaný sa však stal až duel na konci januára, v ktorom sa stretli dva tímy, siahajúce po pohárových pozíciách.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora