Články - 04.02.2021 23:09

Títo dvaja rozhodcovia už nesmú pískať, žiada Southampton

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalový Southampton si vystrúhal poriadnu hanbu, keď v utorkovom zápase Premier League podľahol Manchestru United 0:9. Okrem deviatich gólov však zaujali aj verdikty rozhodcu Mikea Deana, ktorý proti hosťom nariadil pokutový kop a vylúčil im hneď dvoch hráčov. The Saints sú presvedčení, že viaceré verdikty skúseného 52-ročného arbitra boli nesprávne a podali preto sťažnosť. Tá už históriu neprepíše ani na výsledku nič zásadné nezmení. Klub však žiada, aby tento muž jeho zápasy v dohľadnej dobe nepískal. A pokiaľ možno, ani Lee Mason. Tomu zase zazlievajú podiel na prehre s Aston Villou tri dni predtým.

Kritiky na hlavu Leeho Masona sa v ostatnom čase znieslo viac ako dosť. Pískal deväť zápasov v tomto ročníku Premier League a minimálne po tretine z nich sa jeho meno spomínalo veľmi často. Tréner Wolverhamptonu Nuno Espírito Santo ochotne zaplatil pokutu za svoje slová, že na pískanie najvyššej anglickej súťaže nemá kvality a ešte v septembri ho vo svojej klasifikácii dlhoročný rozhodca Mark Halsey zaradil do najslabšej skupiny s dodatkom, že píska nepravidelne, no adekvátne výkonom. Southamptončanov naštval verdiktami v sobotnom 21. kole. V jeho samom závere neuznal vyrovnávajúci gól pre ofsajd. Predtým však prehliadol ruku v šestnástke a Mike Dean, sediaci pri VAR-e, na to kolegu neupozornil.

Za najkontroverznejší verdikt pri debakli od Manchestru United považoval tím Ralpha Hasenhüttla penaltu a červenú kartu z 86. minúty, po ktorej sa mal faulovaný Anthony Martial nechať na trávniku počuť, že to nebol faul. Anglické tímy nemôžu oficiálnou cestou požiadať o nedelegovanie konkrétnych arbitrov na svoje ligové vystúpenia. Napriek tomu sa však s nástupom videotechnológie rozmohla ich kritika. Hneval sa napríklad aj Mikel Arteta na Craiga Pawsona, ktorý nariadil penaltu Wolves proti Arsenalu. Tréner "kanonierov" tvrdí, že stret videl desaťkrát z rôznych uhlov a nechápe, kde došlo ku kontaktu. Dnes totiž už neplatí argument o tom, že rozhodca mal na verdikt zlomok sekundy. Hru smie pozastaviť a celý incident si detailne a spomalene obzrieť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora