Články - 07.02.2021 18:57

Slováci sa do veľkoklubov tak skoro nedostanú, myslia si agenti

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Niekoľko slovenských futbalistov počas zimy zmenilo svoje pôsobisko, ale ich novým zamestnávateľom sa nestal žiaden veľkoklub. Neuskutočnil sa ani dlhšie skloňovaný prestup Milana Škriniara ku niektorému z európskych gigantov a futbaloví agenti spod Tatier predpokladajú, že sa takéhoto veľkého podpisu vplyvom pandémie ani tak skoro nedočkáme. Informuje o tom agentúra SITA, ktorá sprostredkovala informácie viacerých z nich.

Kým podľa Emila Kovaroviča, riaditeľa agentúry Soccon, za to môže najmä nemožnosť robiť kompromisy veľkoklubov, Michal Holeščák z HMP-Sport Managment za to viní aj celky domácej Fortuna ligy. Tie podľa neho angažujú lacných a nekvalitných cudzincov, ktorých miesto radšej mohli zaujať perspektívni domáci futbalisti. Tímy celkovo nakupujú menej, majú menší rozpočet na prestupy a cestovné obmedzenia znemožňujú pohyb skautov či iných zástupcov klubov, ktorí si potenciálne posily chodia vyhliadnuť.

Richard Čech v tom napriek všetkému vidí aj pozitíva: "Trh to skôr vyčistilo od 'obchodníkov', ktorí sa snažili na hráčoch zarobiť, premiestniť ich z klubu A do klubu B a tým pre nich práca skončila," Futbalové značky sú závislé na marketingu a teda aj fungovaní všeobecnej ekonomiky. To sa podpíše pod pomalšie obnovenie svojho fungovania. "Tak, ako každé odvetvie, aj futbalové bude pár prestupových okien v úspornom režime a nie v rozsahu, na aký sme boli zvyknutí pred rokom 2020," predpovedá Svetozár Pavlovič z agentúry Pavlovic Sports.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora