Články - 09.02.2021 15:56

Také strieľal Cantona. Fernandes potešil pamätníkov United

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook
Manchester United

Portugalský záložník Bruno Fernandes je hráčom Manchestru United trinásť mesiacov, no už sa stal obrovskou hviezdou, ak nie vôbec najväčšou. Ani jeho gól však neodvrátil víkendovú stratu dvoch bodov po remíze 3:3 s Evertonom, pritom hosťujúci celok vyrovnával v piatej minúte nadstaveného času. Klubový Facebook "červených diablov" sa napriek tomu vrátil ku krásnemu gólovému momentu svojej opory, keď výstavnou strelou nedal najmenšiu šancu brankárovi Robinovi Olsenovi a do veľkej miery pripomenul jeden z najkrajších gólov Erica Cantonu počas jeho manchesterského pôsobenia.

Bývalý francúzsky útočník hrával na Old Trafford takmer celé 90. roky a nastrieľal 64 gólov. Jeden výstavný usadil aj do siete Sunderlandu a vo fanúšikoch zanechal taký dojem, že šlo o jednu z prvých myšlienok, keď videli Fernandesovu strelu zapadnúť do siete. Pravda, Francúz sa prezentoval skôr lobovaným zakončením, kým Portugalčanova technická strela mala väčšiu razanciu. Takýto usadený pokus z kraja šestnástky ku vzdialenejšej žrdi však je od decembra 1996 patentom "kráľa Erica".

Dvadsaťšesťročný portugalský reprezentant dokázal v tejto sezóne nastrieľať už 18 gólov v súčte všetkých súťaží a v ligových streleckých štatistikách okupuje s trinástimi gólmi delené 2. miesto. Lepšie je na tom len Mohamed Salah z Liverpoolu, ktorého klub sa momentálne herne aj strelecky trápi. Aj Fernandes si pritom prežil mĺkvejšie obdobie krátko po prelome kalendárnych rokov, kedy počas piatich kôl Premier League svoje štatistiky obohatil len o jedinú asistenciu. Potom sa však opäť stal tou postavou, ktorú United kupovali zo Sportingu Lisabon.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora