Články - 10.02.2021 10:07

Česko má vzbúrenca proti VAR-u. Platiť zaň nebude

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Veľmi prekvapivý a bezprecedentný verdikt ohlásilo futbalové Brno, ktoré sa nebude podieľať na prevádzkovaní video asistenta rozhodcu. Ten je podľa jeho vedenia problémový, chybný a neposkytuje také benefity, o akých sa v súvislosti s ním hovorilo. Od svojho najbližšieho ligového vystúpenia nebude hradiť zamestnanca, ktorý sa podieľa na jeho ovládaní.

V prípade duelov vonku to vychádza na 5000 korún (v prepočte asi 195 eur), pri domácich vystúpeniach je cena o štvrtinu vyššia plus k nej treba pripočítať cestovné náklady. "S týmto 'prostriedkom na zvýšenie kvality' sa pracuje úplne chaoticky, nesystémovo, nejednotne a s vysokou chybovosťou pri vyhodnocovaní jednotlivých herných situácií," píše Zbrojovka vo svojom vyhlásení.

Pätnásty tím osemnásťčlenného poradia odmieta, že ide o jeho vlastný truc. Chyby vraj eviduje aj pri ostatných zápasoch a tvrdí, že systém je nefunkčný. V prenesenom význame sa ho rozhodlo reklamovať a odmieta zaň naďalej platiť, až kým nebudú avizované nedostatky odstránené. Technológia, ktorá má v slovenskej lige pribudnúť v jarnej časti, beží u našich susedov od úvodného kola ročníka 2020/21.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora