Zahraničné ligy - 11.02.2021 18:55

Rozhodujúci gól na 5:4 Ancelottim vôbec nezamával

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Twitter

Najstaršia pohárová súťaž sveta FA Cup často prináša skvelé futbalové príbehy. Jeden z nich sa odohral aj včera večer v zápase Evertonu s Tottenhamom. Osemfinálový zápas sa dostal až do predĺženia, v ktorom padol jediný gól. Ten rozhodol o osude stretnutia, no trénera domáceho tímu príliš nenadchol.

Už v prvom polčase sa oba celky ukázali, keď dovedna nastrieľali päť gólov. Už v tretej minúte otváral skóre obranca Tottenhamu Davinson Sanchez, na čo však odpovedali domáci troma gólmi. Strelecky sa presadili postupne Dominic Calvert-Lewin, Richarlison a Gylfi Sigurdsson, no ešte do polčasu znížil hosťujúci Erik Lamela.

Druhý polčas bol o čosi menej gólovejší, keď ho hostia vyhrali 2:1 po góloch Sancheza a Harryho Kana. Za domácich sa po druhýkrát v zápase presadil Richarlison a po výsledku 4:4 sa duel dostal do predĺženia. V ňom sa o jediný presný zásah postaral Bernard, ktorý rozhodol o postupe Evertonu do štvrťfinále. Tréner domácich Carlo Ancelotti však príliš nebol z tohto gólu nadšený a jeho reakcia tak obletela internet.