Články - 15.02.2021 18:41

Pred pol rokom bol na odchode, teraz v Škriniarovi vidia budúceho kapitána

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Počas leta sa veľa písalo o tom, že futbalista Milan Škriniar opustí rady milánskeho Interu a v hre pritom boli viacerí záujemcovia o jeho služby. Tento scenár sa však nenaplnil, s trénerom Antonion Contem sa udobrili a nepochybne to tímovým výsledkom prospelo. "Nerazzurri" sú na priebežnom prvom mieste tabuľky Serie A, majú tretiu najlepšiu obranu v súťaži a slovenský reprezentant je pri tom všetkom stabilným členom základnej zostavy. Preňho osobne je to už šiesta sezóna v Taliansku, štvrtá v Miláne a miestni sa zamýšľajú nad tým, či jeho príbeh náhodou neskončí navlečením kapitánskej pásky na rukáv.

Na nedeľné popoludnie je naplánovaný dôležitý súboj o prvé miesto, milánske derby proti červeno-čiernemu klubu. Jeden veľmi dôležitý duel pritom Inter zvládol aj v minulom kole proti Laziu Rím, ktoré zdolal 3:1. "Videli ste našu radosť po treťom góle? Lazio otvorilo hru a streliť rýchly gól bolo veľmi dôležité. Veľmi sme sa tešili, že sa nám to podarilo. Užili sme si spolu víťazstvo a od ďalšieho dňa už myslíme na najbližšiu nedeľu a derby," cituje talianska tlač Škriniara. Zároveň dodáva, že hoci je formálne kapitánom brankár Samir Handanovič, práve 26-ročný stopér patrí medzi prirodzených lídrov na trávniku aj mimo neho.

Inter má vo svojich radoch viacerých skúsených futbalistov, ktorí tieto klubové farby hája dlhodobo. Do úvahy pripadá zadák Danilo D'Ambrosio, stredopoliar Robert Gagliardini a aj Chorvát Marcelo Brožović, od ktorého debutu v milánskych farbách uplynulo už šesť rokov. "Od nás obrancov sa očakáva, že prevezmeme zodpovednosť, ak sa nedarí. Práve vtedy to od nás mužstvo potrebuje," skonštatoval v nedávnom rozhovore chválený Škriniar. V tomto ročníku Serie A zasiahol do 18 duelov, z toho 17krát ako člen základnej zostavy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora