Články - 18.02.2021 17:51

Rangers boli nekompromisní. Pätica hráčov vyradená z kádra

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Škótska futbalová liga sa v ročníku 2020/21 javí ako vyriešená záležitosť, avšak Glasgow Rangers má pred sebou ešte ambiciózne méty v Európskej lige. Jeho hráči si z toho ťažkú hlavu nerobia a hoci pre britskú mutáciu koronavírusu majú poslušne a príkladne sedieť doba, piati z nich boli na rušnej party. Aj keby vedenie malo záujem incident trochu zahladiť, nebolo by to úplne možné. Previnilcov totiž neprezradila ojedinelá instagramová fotografia, ale zásah polície. Tá musela nelegálne zhromaždenie rozpustiť, ľudí na ňom legitimovala a rozdala pokuty. Ďalšie veľmi nekompromisné tresty pridal aj klub.

Brian Kinnear, Nathan Patterson, Calvin Bassey, Bongani Zungu a Dapo Mebude pre hrubé porušenie disciplíny už nie sú súčasťou kádra Rangers, a to do odvolania. Partii možno uškodil aj fakt, že medzi nimi nebola žiadna veľká opora tímu a šlo prevažne o mladíkov, ktorí by si mali zakladať na poslušnosti a sekaní dobroty. Inak sa budú do zostavy Stevena Gerrarda dostávať len s veľkými problémami alebo vôbec. Brankár rezervného tímu, mladý útočník s januárovým debutom v A-tíme, sporadicky nastupujúci krajní obrancovia a alternatíva do stredu poľa. Také je približné zloženie futbalistov, ktorí sa zabávali počas lockdownu.

Vzhľadom na pätnásťbodový náskok v škótskej Premiership sa zdá, že zverencom Stevena Gerrarda už nemôže ublížiť ani menší prievan v kabíne a prípadná dvojtýždňová karanténa. Tá by však značne skomplikovala povinnosti v pohárovej Európe, kde sa snažia dosiahnuť čo najlepší výsledok. Minulý rok vypadli Glasgowčania v osemfinále na štíte Leverkusenu, teraz ich čaká osemfinálový dvojzápas s belgickými Antwerpami, kde sa očakáva ich postup. "Budeme to riešiť interne. Boli vyradení z kádra po dobu ich izolácie a až to bude možné, s každým sa porozprávam medzi štyrmi očami. Osobne sa cítim sklamaný, ale snažím sa ísť ďalej a pripraviť tím na veľký zápas proti Antwerpám," povedal tréner pre klubový web.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora