Články - 19.02.2021 13:14

Nezvyčajný konflikt. Rozhodcu a hráča od seba oddeľovali

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube
Northampton Town - Ipswich Town

Treťoligová anglická akcia ponúkla veľmi raritný moment medzi hlavným rozhodcom a hráčom. Tí sa ocitli na pár sekúnd vo veľmi vyhrotenej pozícii čelo na čelo a oddeliť ich museli ostatní futbalisti na trávniku. Emotívnejšie pritom pôsobil arbiter Darren Drysdale, ktorý má za sebou cez štyri stovky odpískaných zápasov v rôznych anglických súťažiach. Stredopoliar Alan Judge si bol veľmi dobre vedomý, aké následky by preňho mohla mať inzultácia rozhodcu a vycúval. Incident však veľmi zaujímal disciplinárnu komisiu, ktorá bude Drysdalea trestať. Všetko aj napriek tomu, že sa ho zastávajú prakticky všetci vôkol.

Málo vídanú situáciu priniesol zápas Ipswichu s Northamptonom v League One. Bezgólový stav sa snažil Judge zmeniť nafilmovaným pádom v pokutovom území, čím si rozhodcu poriadne znepriatelil. Ten po ňom vyštartoval s nabrúseným výrazom v tvári, udelil mu žltú kartu a chvíľu pôsobil tak, že by najradšej hráča za nešportové správanie vyfackal. Nie je to zas také nepochopiteľné. Ak by v pád uveril a penaltou by ovplyvnil výsledok zápasu, prakticky všetka zlosť by sa obrátila voči rozhodcovi. Ostalo len pri škaredých pohľadoch a jemnom kontakte hláv, no aj to je podľa britských disciplinárnych orgánov neprípustné.

Po zápase sa novinári Alana Judgea na neobvyklý zážitok pýtali a rozhodcu sa zastal. Povedal, že to pustil z hlavy v momente záverečného hvizdu, nevidel za tým nič nevhodné a rozhodcovi vôbec nič nevyčíta. Darren Drysdale si však chybu priznal. Arbitri musia byť v každom momente rozvážni, pokojní a profesionálni, čo sa mu podľa vlastných slov pri udelení žltej karty nepodarilo. Preto kritiku prijíma a očakáva trest.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora