Články - 18.02.2021 23:42

Redaktora prepadol ozbrojený muž priamo počas reportáže

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

V juhoamerickom prostredí to nie je také nezvyčajné, no pre každého človeka ide o zážitok, akým by si prešiel veľmi nerád. Športový redaktor Diego Ordinola z ekvádorskej televíznej stanice DirectTV Sports sa hlásil spred štadióna, keď k nemu zrazu pristúpil ozbrojený muž a pýtal od neho telefón a kameru. Tomu vôbec neprekážala prítomnosť svedkov a zapnutá televízna kamera. Pištoľou namieril na novinára, a to dokonca uprostred vstupu o príprave na novú sezónu klubu Barcelona Sporting Club.

Maskovaný bol rúškom a šiltovkou, no keď sa ocitol v zábere, sám spanikáril. Čo však je zrejmé, jeden z členov štábu mu v strachu stihol svoj mobil odovzdať a lupič tak úplne naprázdno neušiel. Po krátkom neúspešnom vyjednávaní s redaktorom vzal nohy na plecia, následne nasadol na svoju motorku a stratil sa v okolí Isidro Romero Carbo Monumental Stadium v rozlohou najväčšom ekvádorskom meste Santiago de Guayaquil. Video ako prvý na svojom twitterovom konte zverejnil sám Ordinola s tým, že novinári v tejto krajine hľadajú pokoj na prácu veľmi ťažko. V čase prepadnutia totiž bolo pravé poludnie a po stmievaní ani stopy.

Polícia vraj sľúbila, že páchateľa dolapí a pomôcť môže aj samotný záber, ktorý na sociálnych sieťach bleskovo zbiera tisíce zdieľaní či reakcií. V jednom momente je totiž zachytené evidenčné číslo motorky, ktoré s trochou technickej práce bude možné rozlúštiť. "Všetkým vám veľmi pekne ďakujem za solidaritu a slová podpory. Veľmi si to vážim. Poďme sa spojiť, aby sme Ekvádor zbavili kriminality." napísal na sociálnu sieť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora