Články - 21.02.2021 15:22

Namiesto titulu vypadnutie? Lazio podozrivé z machinácii s testami

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/ESPN

Sérii vážnych obvinení čelí taliansky futbalový klub Lazio Rím, ktorý mal opakovane, viacnásobne a rôznym spôsobom manipulovať s testami na koronavírus a zahmlieval presný počet hráčov, ktorí boli pozitívni. Informácie priniesla americká televízna stanica ESPN, podľa ktorej sa teraz očakáva verdikt autorít a trest bude záležať od rozsahu dokázaných pochybení. V lepšom prípade pôde len o niekoľko odčítaných bodov, v horšom je dokonca v hre preradenie do Serie B.

Hlavou týchto operácií mali byť tímoví lekári Fabio Rodia a Ivo Pulcini. Tí neboli v istých momentoch schopní lige vydokladovať, koľko hráčov a v akom období malo pozitívny výsledok testu na Covid-19. Asymptomatického pozitívneho hráča dokonca nemali odizolovať vôbec a tréner Simone Inzaghi ho postavil do ďalšieho ligového stretnutia. To sú veľmi vážne prehrešky proti protokolu, týkajúceho sa pandémie, a Rimania sa aj vďaka tomu držia tabuľkových pozícií pre miestenky do Champions League.

Lazio stráca sedem bodov na priebežného lídra tabuľky a pred nedeľným milánskym derby existovala šanca, že sa do bojov o titul vložia ešte intenzívnejšie. Inter nezaváhal, náskok zvýšil no pre rímsky celok sa tým boj o popredie nekončí. Mužstvo si žiadne pochybenia nepripúšťa a voči obvineniam sa ohradilo. Verí v spravodlivý verdikt športových inštitúcií, ktoré sa prvý raz začali o "nejasnosti" pri testoch zaujímať na začiatku novembra.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora