Články - 23.02.2021 09:01

Strieľal do prázdnej brány, zakončenie mu zablokoval rozhodca

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter
Oscar Macias Romo

Učebnicový príklad nesprávneho postavenia rozhodcu alebo jednoducho jedna z najbizarnejších chýb, aká bola vo futbale za dlhší čas k videniu. Po zápase mexickej ligy medzi Tolucou a Cruzom Azul bol nechcene diskutovanou postavou arbiter Oscar Macías Romo, ktorý v 36. minúte znemožnil domácim spečatiť plný bodový zisk.

Pri brejkovej akcii s nádychom gólu na 3:0 sa ocitol v pokutovom území, navyše v ceste strieľajúceho Jonathana Javiera Rodrígueza Portilla. Brankár nebol na svojom mieste, preto strelec zakončoval prakticky do prázdnej brány. Jeho zakončenie však arbiter vytečoval mimo priestoru troch žrdí a bolo po tutovej príležitosti. Aby toho nebolo málo, kuriózna situácia Tolucu naštartovala a do prestávky dvojgólové manko zmazala.

Zmätený ostal aj samotný rozhodca, ktorý mal po správnosti Cruzu Azul udeliť rozhodcovskú loptu, no po svojom obrannom zákroku nariadil odkop od brány, akoby strieľajúci Rodríguez jednoducho minul. Jeho hnev, prekvapenie a protesty boli v tej chvíli márne. Našťastie, prsty v obrate nemal. V druhom polčase padol jediný gól a domáci ním rozhodli o svojom víťazstve 3:2. V tabuľke tak preskočili práve Tolucu a usadili sa na tesnom druhom mieste.