Články - 24.02.2021 16:07

Hanba na sto rokov! Futbalista predviedol simulovanie na zaplakanie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Batanecos FC - Deportivo San Lorenzo. Zápas, o ktorý by široká verejnosť zrejme v guatemalskej lige ani nezakopla. Dostalo sa mu však o poznanie viac pozornosti ako sa čakalo a môže za to tragéd Rosbin Ramos. Ten sa snažil využiť neprehľadnú situáciu a hromadný konflikt na zisk výhody pre svoj tím a predstieral, že ho zasiahol kameň z tribúny. Ten pritom na trávnik dopadol približne päť sekúnd predtým ako si ho futbalista našiel.

Guatemalčan sa snažil využiť moment nepozornosti a hlavne dúfal, že na tribúne nie je zapnutá kamera. Škaredo sa mýlil. Kameň vzal do rúk, udrel sa ním do hlavy a vzápätí padol na zem, predstierajúc neznesiteľné bolesti. Aby hanby nebolo málo, všetci arbitri riešili hromadný konflikt a ležiaceho hráča si vôbec nevšimli. Neostalo mu tak nič iné, len vstať a zaujať svoje miesto na trávniku.

Video obletí svet a z futbalistu si zrejme budú ešte veľmi dlho robiť žarty v akejkoľvek spoločnosti. Právom. Podobné prejavy rozhodne do futbalového prostredia nepatria a v tomto konkrétnom momente navyše nik anilen nenaznačil, že by hodlal simulujúceho jedinca atakovať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora