Články - 26.02.2021 14:57

Futbalový Montreal je bez trénera. Henrymu chýbal domov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Americká futbalová Major League Soccer je aktuálne v medzisezónnom období a CF Montreal musí hľadať nového kouča. Hviezdy a ikonický Thierry Henry sa totiž rozhodol v kanadskej metropole nepokračovať z rodinných dôvodov a vracia sa naspäť do Londýna. Podľa vlastných slov mu chýbala rodina, ktorá by po zatvorení do zámorskej bubliny mala znemožnené jeho návštevy.

V podobnom duchu v Amerike prebehol aj ročník 2020, v ktorom Montrealčania obsadili 9. miesto Východnej konferencie, zahrali si predkolo play-off, no v ňom nestačili na New England. Z väčších hráčskych mien pri tom bol bývalý tottenhamský či southamptonský záložník Victor Wanyama či Bojan Krkić so skúsenosťami z Barcelony, Stoke City, AC Milána či AS Rím.

43-ročný Francúz pred médiami priznal, že sa mu odchádza s ťažkým srdcom, ale už minulá sezóna bola preňho veľmi náročná. Existuje však vysoká pravdepodobnosť, že svoju trénerskú kariéru bude ďalej rozvíjať na európskom kontinente. Pracoval s mládežou Arsenalu, bol asistentom trénera belgickej reprezentácie, hlavným trénerom AS Monako a následne si to namieril do Kanady. V Severnej Amerike začal trénersky pôsobiť v novembri 2019.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora