Články - 26.02.2021 17:36

Problémy Boatenga nekončia! Prokurátor znovu otvoril jeho prípad

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Prokuratúra v nemeckom Mníchove sa bude opätovne zaoberať obvineniami futbalistu Jéroma Boatenga z napadnutia svojej bývalej priateľky Kasie Lenhardtovej. Vyšetrovanie bolo pozastavené potom, ako poškodená nebola ochotná polícii poskytnúť dostatok dôkazov a informácií. Na začiatku februára ju však našli mŕtvu a na svetlo sveta malo vyplávať niekoľko nových súvislostí.

Lenhardtová zomrela 9. februára za nejasných okolností, krátko po rozchode so stopérom Bayernu Mníchov. Ten preto nenastúpil vo finálovom zápase MS klubov. Pre 32-ročného Nemca nejde o prvé obvinenie tohto druhu a čakať sa bude na závery vyšetrovania fyzického napadnutia jeho bývalej partnerky Sherin Senlerovej, ktorá je matkou jeho dvoch detí. Právnici Boatenga vinu odmietajú v oboch prípadoch, no na verejné vyhlásenia sú skúpi.

Špekulácie o tom, že by svoju bývalú priateľku mal zabiť osobne futbalista, nie sú na mieste. Mŕtvu ju našli v berlínskom apartmáne 9. februára, zatiaľ čo výprava Bayernu sa v tom čase nachádzala na turnaji v Katare. Z osobných dôvodov sa vrátil hneď, ako sa k nemu dostala tragická správa.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora