Články - 27.02.2021 14:03

Kyberšikana je trestná, upozorňuje 14 popredných futbalistov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

"Kyberšikana je celospoločenský problém. To, čo si niektorí ľudia dovolia pod rúškom anonymity, je často úplne za hranicou slušnosti. Neraz sú tieto útoky dokonca nezákonné," hovorí futbalista Toni Kroos s prísnym výrazom tváre v novom videu, ktoré je súčasťou kampane proti internetovej nenávisti, vyhrážaniu sa a urážkam.

Akcie sa zúčastnilo štrnásť hráčov nemeckej Bundesligy, ktorí sa podelili o niekoľko nenávistných správ, ktoré si našli v nedávnej minulosti cestu do ich internetových schránok. Množstvo hlupákov na internete totiž má pocit, že na sociálnych sieťach môže písať čokoľvek a bez znášania akýchkoľvek následkov. To pravdou rozhodne nie je. Rasistická urážka či vyhrážanie môže mať rovnaký dopad ako ich osobné vyslovenie na verejnosti.

Cieľom silného videa je spojenie sa proti nenávisti a po boku spomenutého Kroosa v ňom vystupuje napríklad Dayot Upamecano, Niklas Süle či Mark Uth. Projekt šíria aj samotné kluby prostredníctvom sociálnych sietí a zjednocujúcim hashtagom je #spojmesaprotinenávisti, v originálnom znení #uniteagainsthate.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora